O klubie

Klub Sportowy KS Chochołów od roku 2010 prowadzi działania szkoleniowe w dyscyplinach sportowych: skoki narciarskie, kombinacja norweska, biegi narciarskie, mając na celu rozwój dzieci i młodzieży, oraz upowszechnianie sportu. W 2018 roku klub rozszerzył swoje działania o kolejną dyscyplinę jaką jest co raz popularniejszy freestyle.

W 2019 roku został wdrożony nowatorski projekt „Projekt na medal” - który jest wieloletnim planem rozwoju biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej na terenie Podhala. Program otrzymał aprobatę Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Narciarskiego, Władz Powiatu Nowotarskiego. Obejmuje upowszechnienie dyscyplin zimowych wśród dzieci szkół podstawowych, klas 1-3 na terenach gmin: Czarny Dunajec i Jabłonka. Dzieci uczestniczące w projekcie rosną razem z nim, by w przyszłości mogły rozpocząć treningi w klubie sportowym, a z czasem zasilić kadry sportowe. W projekt zaangażowali się: Bank Gospodarstwa Krajowego - Główny Sponsor Projektu i Grupa LOTOS - Sponsor Strategiczny.

Klub Sportowy KS Chochołów posiada najnowszy w Polsce obiekt sportowy - Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów. Oprócz regularnych treningów dzieci przeprowadza zawody sportowe w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zainicjowana seria zawodów cyklu: BGK Ski PLATINUM Cup cieszyła się w 2019 roku ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyli w niej zawodnicy juniorzy ze wszystkich liczących się klubów sportowych z Polski oraz zawodnicy z za granicy. Podczas pierwszych zawodów uczestniczyło prawie 130 zawodników i zawodniczek 7 – 11 lat, w drugich blisko 170! KS Chochołów zainicjował także jako pierwszy w Polsce, rywalizację dziewczynek w kombinacji norweskiej. W letniej i jesiennej rundzie serii BGK Ski PLATINUM CUP na Skoczniach w Chochołowie oprócz kompletu polskich ekip uczestniczyli zawodnicy Czech, Słowacji i Ukrainy.

Fundacja  Lotto im. Heleny Konopackiej  - Partner Klubu Sportowego KS Chochołów w 2019 roku współfinansowała zakupy sprzętu: 50 kompletów nart do skoków narciarskich marki Slatnar, oraz zestawy sprzętu do biegów narciarskich Peltonen.

Sezon 2020 to m.in. organizacja dwóch rund zawodów serii LOTOS CUP KIDS w których każdorazowo udział brało ponad 130 zawodników i zawodniczek, wszystkich liczących się polskich klubów oraz zawodnicy zagranicczni: Słowacy, Czesi, Kazachowie i Ukraińcy.

BGK
Grupa LOTOS
Blach-Bud Jozef Zborowski
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej