Aktualnosci

Projekt na medal
Poniedziałek, 16 Styczeń 2023

Joanna Kil brązową medalistką Zimowej Uniwersjady 2023

Wspaniały sukces odniosła kombinatorka norweska i trenerka Klubu Sportowego KS Chochołów. Na skoczni i trasach biegowych w amerykańskim Lake Placid podopieczne trenerów Grzegorza Sobczyka, Andrzeja Zapotocznego i Tomasza Zięby zdobyła brązowy medal Zimowej Uniwersjady 2023 w dwubojowym mass starcie.

Już w biegu ze startu wspólnego zawodniczka reprezentująca Klub Sportowy KS Chochołów, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego pokazała, że pierwszy start w najważniejszej studenckiej imprezie sportowym był tylko wypadkiem przy pracy. Nasza jedyna kombinatorka norweska w światowej stawce, mająca za sobą starty w Pucharze Świata była trzecia, tracąc tylko kilka sekund do świetnych Japonek Yuny i Haruki Kasai.

O wszystkim miał zdecydować skok w którym podopieczna trenerów Grzegorza Sobczyka, Andrzeja Zapotocznego i Tomasza Zięby wylądowała na 81 metrze i zdobyła pierwszy w sportowej karierze krążek międzynarodowej imprezy sportowej. Zwyciężyła Yuna Kasai, wyprzedzając swoją rodaczkę Haruki Kasai.

To już trzeci medal dla Polski w Zimowej Uniwersjadzie 2023. Srebrne krążki wywalczyły Barbara Skrobiszewska w biathlonowym, krótkim biegu indywidualnym na 12,5 kilometra oraz Iga Wojtasik w wyścigu panczenistek na 1000 metrów.